PRATİK BİLGİLER

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Değer Artış Kazançları İstisna Tutarları
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
» Yıllık Ücretli İzinler

MUH. STANDARTLARI

Ülke içinde kullanılan muhasebe standartlarını uluslararası standartlarla bütünleştirebilmek için 1995 yılından bu yana 43 uluslararası muhasebe standardı Türkiye’ye ...

T.C. RESMİ GAZETE

HAKKIMIZDA

 

 

 

MEHMET GÜNAY

Yeminli Mali Müşavir

Bağımsız Denetçi

 

 

1979 yılında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde doğdu.  Lise eğitimini İzmir Maliye Meslek Lisesi’nde tamamladı ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce bölümünden başarı ile mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca Vergi Memuru olarak görev yaptı.

2002 yılında Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavda başarı göstererek Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Mesleki yeterlilik sınavını kazanmasının ardından Vergi Müfettişi unvanı ile 2006-2017 yılları arasında Mersin ve Bursa illerinde vergi incelemesi, teftiş, soruşturma görevlerinde bulundu. Vergi Denetim Kurulu Bursa Grup Başkanlığı bünyesinde 2015-2017 yılları arasında Rapor Değerlendirme Komisyonu (RDK) asil üyesi olarak görev yaptı ve çeşitli komisyonlarda (uzlaşma, eğitim) yer aldı.

2014 yılında Yeminli Mali Müşavir unvanını almış, aynı yıl Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu (KGK) tarafından Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirilmiştir.

2017/Mart ayından itibaren Vergi Müfettişliği görevinden ayrılarak, özel sektörde Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.